… za co možná nejlepší cenu?

Letecky

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob dopravy do Nizozemska se mi jeví letecká doprava. Dost možná i cenově nejvýhodnější.

Já jsem např. v červenci 2013 kupoval zpáteční letenku z Brna do Eindhovenu u letecké společnosti Wizz Air za 2248Kč. Ale ve správnou dobu se dá tahle letenka sehnat mnohem laciněji. V ceně bylo jedno kabinové zavazadlo a jedno velké zavazadlo klasicky do zavazadlového prostoru. Jinak co se týká přímých letů z České Republiky do Nizozemska, zase tolik možností na výběr nemáme. Pravidelné linky existují mezi:

Brno – Eindhoven

Aktuální rozpis (+ odkaz ke koupi letenky) pravidelné linky na tomto spoji naleznete zde: http://www.brno-airport.cz/informace-o-letech/pravidelne-lety/

pozn. Autobusem městské hromadné dopravy do centra (na vlakové nádraží) se v Eindhovenu dostanete vozem č. 401, jehož zastávka je přímo na letišti. U zastávky si pak v přilehlém automatu musíte koupit jízdenku za 3.50 Eur. (Platné k roku 2013).

Praha – Rotterdam

Praha – Amsterdam

Do Rotterdamu a do Amsterdamu se dostanete už trochu dráže. K přehlednému zobrazení letů doporučuji navštívit web http://skypicker.com/. Na webu http://skypicker.com/ naleznete vše, co potřebujete – cenu, čas a samozřejmě i možnost samotné koupě letenky. Hlavně je to přehledné, což je zvlášť pro sváteční cestovatele k nezaplacení.

Autobusem

Asi není  potřeba srovnávat výhody a nevýhody letecké a autobusové dopravy.

Z České Republiky se do Nizozemska můžete dostat s řadou dopravců. Viz níže. Připravte se ovšem na zhruba 16 hodin cesty. Letadlem Vás čeká přibližně hodinka a půl.

Student Agency nabízí trasy Praha – Amsterdam, Praha – Breda, Praha – Eindhoven, Praha – Utrecht a Praha – Venlo. Více informací o těchto spojích a o cenách naleznete na webu společnosti Student Agency: http://jizdenky.studentagency.cz

Eurolines nabízí trasy Praha – Amsterdam, Praha – Arnhem, Praha – Den Haag, Praha – Eindhoven, Praha – Rotterdam a Praha – Utrecht. Více informací o cenách naleznete zde: https://www.elines.cz/cz/

Autem

Nemá cenu opakovat to, co již bylo řečeno na jiných webech, proto vás pouze odkážu na celkem slušně zpracovaný článek, který může být trochu nápomocen automobilovým cestovatelům: http://nizozemsko.svetadily.cz/clanky/Autem-do-Nizozemi

Budetel-li cestovat po Nizozemsku autem, věnujte pozornost této stránce: http://www.ibesip.cz/cz/ridic/cestujeme-automobilem/autem-do-zahranici/nizozemsko – ať víte, jaké rychlostní limity a jaká pravidla Vás tam budou čekat.

Vlakem

trainTaky to jde, ale já to nezkoušel. Podle všeho se dá spojení najít třeba zde: http://www.cd.cz/default.htm. Stejně tak se spojení dá nalézt na http://idos.cz. Na pobočce ČD si dokonce můžete i zakoupit jízdenku v rámci cizích zemí, budete ale potřebovat tzv. In-kartu.

Další možnosti

Můžete se např. dostat do Berlína a odtud pak autobusem nebo vlakem celkem pohodlně do Nizozemska. Můžete se poohlédnout i po mírně dobrodružné možnosti, kterou nabízí server http://jizdomat.cz.